Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Oficialna webová stránka Obce Borovce

Oficiálna webová stránka obce Borovce


 

Oficiálna stránka obce Borovce

 

Vitajte na stránkach obce Borovce 

    Vážení návštevníci,

    vítame Vás na internetovej stránke obce Borovce, na ktorej  Vám chceme predstaviť našu obec. Získate prehľad o činnosti samosprávy , materskej školy , základnej školy i miestnych organizácií. Nájdete tu informácie o  kultúrno - spoločenských a športových aktivitách  ako aj o duchovnom živote v obci Borovce.
Budeme veľmi radi, ak tieto stránky budú pre Vás kvalitným zdrojom informácií o našej obci a svojimi pripomienkami i Vy prispejete k rozšíreniu ich obsahu o dianí v obci Borovce. 

Ivan Šiška

starosta obce Borovce


 

Oznam

Obecný úrad v Borovciach oznamuje občanom, že počas úradných hodín, t. j. pondelok-streda-piatok môžu prísť zaplatiť daň z nehnuteľností, daň za psa a poplatok za komunálny odpad do pokladne na Obecný úrad v Borovciach alebo na účet obce Borovce, ktorý je uvedený na rozhodnutí. Po zaplatení  je potrebné vyzdvihnúť si na Obecnom úrade v Borovciach  známku platnú pre rok 2018, ktorú je treba nalepiť na nádobu na komunálny odpad.

 
 
 
 

 

Vývoz papiera a plastov - oznam

Obecný úrad v Borovciach oznamuje občanom, že dňa 19. júna 2018 sa uskutoční v obci Borovce vývoz papiera a dňa 22. júna 2018 sa uskutoční vývoz plastov. Žiadame občanov aby nádoby na papier a vrecia s plastami vyložili pred svoje nehnuteľnosti včas.


 

Župný festival Krakovany

Obec Krakovany Vás pozývajú na Župný festival kultúry a 52. folklórne slávnosti, ktoré sa uskutočnia od 22.júna do 24. júna 2018 v Krakovanoch.


 

Ponuka práce

HOCHEL s.r.o.

92209 Borovce 295

Prevádzka Rakovice 275

Tel. 0905251160

mail: stefan@hochel.com

 

Dopravná spoločnosť HOCHEL s.r.o., Borovce ,s prevádzkou v Rakoviciach, hľadá na pozíciu DISPONENT/KA - 

ASISTENT/KA v nákladnej doprave.

Požadované:

- ukončené stredoškolské vzdelanie s maturitou

- aktívna znalosť ANGLICKÉHO jazyka

- Francúština , Taliančina vítaná

- ovladanie PC/ word,excel,internet/ 

- prax v doprave výhodou

 

Nástupný plat počas skúšobnej doby je 750 EUR.

Pracovná doba 08-16,00 hod.

KONTAKT: p.Hochel 0905251160

mail: ekonom@hochel.com


 

Mobilná aplikácia Borovce zdarma do Vášho telefónu

Mobilná aplikácia Borovce zdarma do Vášho telefónu!

Obecný úrad neustále hľadá možnosti, ako čo najefektívnejšie informovať svojich občanov o dianí v našej obci.  Našou snahou je poskytnúť informácie aj občanom, ktorí sú celý deň v práci alebo mimo bydliska a nezachytia informácie z miestneho rozhlasu alebo úradnej tabule zverejnené v pracovnom čase.

Pokiaľ máte k dispozícii mobilný telefón s operačným systémom Android alebo Apple, odteraz máte možnosť stiahnuť  si zdarma z Google Play (Obchod Play) alebo App Store aplikáciu ‘Borovce’. Formou bleskových správ budete informovaní notifikáciami o výpadkoch prúdu, plynu či vody, organizovaných športových či spoločenských akciách. Pokiaľ ste práve v práci, na dovolenke či kdekoľvek mimo obce, alebo chcete mať všetky dôležité aktuálne informácie na jednom mieste stále po ruke, aplikácia Borovce je tu pre Vás.

Inštalácia aplikácie je veľmi rýchla (aplikácia má iba 2 MB) a jednoduchá, nevyžaduje žiadne prihlasovanie alebo registráciu. Pri vyhľadávaní aplikácie v Google Play alebo App Store stačí zadať kľúčové slová ‘borovce’. Snahou autorov bolo vytvoriť ľahko ovládateľnú a prehľadnú aplikáciu pre všetky vekové kategórie občanov. 

Hlavné funkcie aplikácie:

  • Automatické okamžité upozornenie na novú správu priamo na Vaše mobilné zariadenie formou vlastnej ikony (erbu Boroviec) v lište notifikácií. Správy sa nezamiešajú medzi iné notifikácie a správy v rámci iných aplikácií.
  • Kontakty na samosprávu a iné subjekty v Borovciach.
  • Odpočet dní do predmetného dňa.
  • Identifikácia neprečítaných správ.
  • Pokiaľ nie ste on-line, notifikácie o nových správach sa nestratia a budú doručené hneď ako sa Váš telefón pripojí na WiFi alebo mobilné dáta, notifikácie a správy majú minimálnu veľkosť.

 

ZMENA TERMÍNU VÝVOZU ODPADOV

ZMENU TERMÍNU VÝVOZU KOMUNÁLNEHO ODPADU V OBCI BOROVCEV ROKU 2016

 

Vývozný termín do 31.12.2015 je

          párna streda 23.12.2015.

 

Vývozný termín od 01.01.2016 je utorok 05.01.2016, utorok 12.01.2016 a ďalej pravidelne každých 14 dní v párny utorok

 

                                                                                                                                               Ivan Šiška

                                                                                                                                             Starosta obce


 

Prečo je dôležité zbierať opotrebovaný kuchynský olej?

LETÁK - Zber opotrebovaného kuchynského oleja v obci Borovce.

Prečo je dôležité zbierať opotrebovaný kuchynský olej?


Vážení  občania obce Borovce,
so separovaním  odpadov a ochranou životného prostredia sa stretávame denne. Pre  niektorých z nás je separácia odpadov samozrejmosťou, no mnohí sa k tejto dôležitej veci stavajú ľahostajne.
Opotrebovaný ( prepálený ) kuchynský olej patrí do kategórie odpadov, preto je potrebné s ním zaobchádzať veľmi opatrne. Prepálený kuchynský olej je možné recyklovať a následne vyrobiť z neho ekopalivo – bionaftu. Energia vyrobená z bionafty je omnoho lepšia pre naše životné prostredie, pretože sa jej spaľovaním uvoľňuje do ovzdušia podstatne menej CO2 emisií ako je tomu pri fosílnych palivách. Taktiež obsah iných nebezpečných látok (napr.: oxidy síry a oxidy dusíka) je nižší ako  pri klasickej nafte. Použitý kuchynský olej býva obyčajne súčasťou komunálneho odpadu a môže preto spôsobiť závažné škody na životnom prostredí (napr.: podzemnej vody alebo pôdy). Môžete tomu zabrániť, ak sa rozhodnete začať zbierať použitý kuchynský olej.


Pri neekologickom odstraňovaní kuchynského oleja sa:
Kanálové potrubie
• Zanesie, prípadne  môže upchať
Pri vylievaní použitého kuchynského oleja do výlevky, tento olej vytvára olejový film na vnútornej ploche kanálového potrubia. Na tento olejový film sa v krátkom čase začnú zachytávať rôzne nečistoty, ktoré prúdia kanálom. Tieto nánosy vytvoria hustú hmotu na krajoch potrubia, ktorá najskôr zúži priemer kanála, čím značne poklesne prietoková kapacita kanálového potrubia a v konečnom dôsledku môže celý kanál i upchať. Náklady na prečistenie kanála sú relatívne vysoké a preto je zber  oleja najjednoduchším a najlacnejším spôsobom ako predchádzať tomuto problému.

Životné prostredie a ľudský organizmus
Pri odstraňovaní použitého kuchynského oleja do voľnej prírody sa môže  znečistiť nielen  životné prostredie, najmä pôda a podzemná voda ale aj ohroziť životy ľudí. Pretože prepálený kuchynský olej obsahuje karcinogénne (rakovinotvorné) látky, ktoré sa prostredníctvo vypestovanej zeleniny, či ovocia dostávajú späť do ľudského organizmu. Opotrebovaný kuchynský olej sa nesmie pridávať do jedla domácim zvieratám, pretože im spôsobuje vážne žalúdočné problémy. Navyše pri výrobe domácich špecialít z ošípaných, sa škodlivé látky z prepálených olejov  dostávajú späť do nášho organizmu.
Keď vylievate opotrebovaný kuchynský olej, či masť do kompostu, živíte tak potkanov, ktorých prilákate na tento olej.
Možno ani neviete, že 1 liter benzínu alebo motorového oleja znečistí 5 miliónov litrov vody, 1 liter prepáleného kuchynského oleja znečistí 1 milión litrov vody.


Naša spoločnosť ponúka svoju pomoc pri zbere opotrebovaného oleja reštauráciám  aj obciam na Slovensku. Teší nás, že aj Váš pán  starosta Ivan Šiška  prijal našu ponuku na spoluprácu. Všetci môžeme tak pomôcť krásnej prírode, ktorá si to zaslúži. Nezabúdajme, že kto chráni prírodu, chráni tým seba !


  TEŠÍME  SA  NA SPOLUPRÁCU !

                                                                   Ing. Gréta Palková, PhD.
                                                                    Manažérka marketingu


s.r.o.
Považany 287
916 26 POVAŽANY


 

webygroup

ZMO región JE Jaslovské Bohunice

PREDPOVEĎ P0ČASIA

Dlhodobá predpoveď počasia

JOZEF VARDŽÁK
Stolárske a montážne práce

-Stolárske a montážne práce
-Schody, dvere, nábytok, ...
-Altánky, terasy, pergoly, ...
-Renovácia starožitného nábytku
tel: 0915 794 673
mail: jozef.vardzak@gmail.com
www.vipstolarstvo.szm.sk


5237849

Úvodná stránka